Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Slepčany

Z histórie

V Slepčanoch sa futbal začal hrávať po II. svetovej vojne, najskôr neorganizovane ako hra na krátenie voľného času a forma zábavy mladých ľudí pri pasení kráv a husí. Hrávalo sa v háji, na dolných lúkach a Karikášovej jame.


V lete roku 1948 sa zohral prvý priateľský futbalový zápas s mužstvom Nová Ves nad Žitavou v priestore Zungova. Domáci futbalisti v tomto zápase vyhrali 1:0. Mužstvo Novej Vsi už vtedy hralo futbal súťažne dve sezóny. Plochu v Zungove si upravili futbalisti a ich priaznivci brigádnicky. Bránky boli improvizované: dva koly a špagát.


Na jeseň v roku 1948 sa aj Slepčany prihlásili do futbalovej súťaže okresu Zlaté Moravce, do ktorého územne patrili.


Prvé ihrisko bolo v objekte majera v Mikovej Vsi, za mostom cez priehon na cestu do hája. Názov klubu bol SOKOL Slepčany. Veľkú zásluhu na založení klubu mal Laca Ján, ktorý vtedy pôsobil na okrese Zlaté Moravce ako funkcionár. Všetky organizačné záležitosti a registračné povinnosti zabezpečil on.
Prvým predsedom bol Koprda Štefan(Šuškov). Členovia výboru : Malík Pavol, Malík Ladislav, Vnuk Ján, Koprda Štefan(Jančekov), Horváth Gregor, Kostoláni Ján.


Dresy boli uložené v miestnej ľudovej knižnici, nachádzajúcej sa v Munkovom dome. Knižnicu vtedy viedol študent zlatomoraveckého gymnázia Koprda Ignác, ktorý bol tiež hráčom prvého futbalového mužstva a jedným z organizátorov. Trénerom a vedúcim mužstva bol Koprda Štefan (Jančekov).

 

Viac o našej histórii si môžeťe prčítať v bulletine ,ktorý bol vydaný k 60.výročiu vzniku organizovaného futbalu v nšej obci. Tento bulletin je možné stiahnuť si aj na našej stránke.


 

webygroup

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster


2832253

Úvodná stránka